Spiltan Fonder gästar Aktiespararnas ”Investera som proffsen”
Aktiespararnas seminarietema ”Investera som proffsen”, bjöd in Jörgen Wärmlöv från Spiltan Fonder för att prata om europeiska investmentbolag.
Spiltan Fonder och Alternativa aktiemarknaden ställer ut på Stora Analysdagen, i regi av Aktiespararna. Spiltans VD, Per H Börjesson berättar om hur Warren Buffett blev världens mest framgångsrika aktiesparare (kl 16.40). Missa inte detta evenemang.
Dag: 17 september
Tid: 09.00-21.00
Plats: Vinterträdgården, Grand Hotell
Detaljerat program och länk till anmälan nedan.
Riskinformation: Historisk avkastning är ingen garanti för framtida avkastning. Pengar som placeras i fonder kan både öka och minska i värde och det är inte säkert att du får tillbaka hela det investerade kapitalet. Ladda ned faktablad och informationsbroschyr under Rapporter och dokument.
Aktiespararnas seminarietema ”Investera som proffsen”, bjöd in Jörgen Wärmlöv från Spiltan Fonder för att prata om europeiska investmentbolag.
Pensionsmyndigheten genomför förändringar i fondutbudet för premiepensionen, vilket påverkar vilka fonder som finns tillgängliga på fondtorget.
Fyll i formuläret nedan eller ring oss gärna om du har några frågor: