Nordnets Sparpodden gästas av Jörgen Wärmlöv
Jörgen Wärmlöv gästar Nordnets Sparpodden för ett djupgående samtal om några av Europas mest intressanta investmentbolag.
Aktiespararnas pejlingpanel, bestående av ca 100 aktieexperter, uttalar sig i Aktiespararen Augusti 2012 och att oron i sydeuropa nått Sverige. Det syns bl a på att Avanza noterat den lägsta privathandeln i aktier på ca 5 år. I pejlingrapporten nämns ett flertal köpvärda aktier samt en analys av några Investmentbolag. Spiltan Aktiefond Investmentbolag nämns som ett bra alternativ för den som vill sprida sin risk och få flera investmenbolag på ett bräde... Ett bra alternativ inte minst p g a den låga avgiften på 0,2%
Riskinformation: Historisk avkastning är ingen garanti för framtida avkastning. Pengar som placeras i fonder kan både öka och minska i värde och det är inte säkert att du får tillbaka hela det investerade kapitalet. Ladda ned faktablad och informationsbroschyr under Rapporter och dokument.
Jörgen Wärmlöv gästar Nordnets Sparpodden för ett djupgående samtal om några av Europas mest intressanta investmentbolag.
Jörgen Wärmlöv gästade nyligen Avanzapodden för att prata om den nya fonden Spiltan Europafond Investmentbolag.
Fyll i formuläret nedan eller ring oss gärna om du har några frågor: