Lär dig mer om Spiltan Högräntefond
Nyligen höll Stefan Ericson, ränteförvaltningsansvarig på Spiltan Fonder, en presentation om Spiltan Högräntefond.
Dagens Industri uppmärksammade att Spiltan Aktiefond Investmentbolag var bästa fond 2012 bland de som kategoriseras som Sverigefonder. Spiltan Aktiefond Investmentbolag steg under 2012 med nästan 26 procent vilket är ca 9 procentenheter bättre än börsen inklusive utdelningar.
Riskinformation: Historisk avkastning är ingen garanti för framtida avkastning. Pengar som placeras i fonder kan både öka och minska i värde och det är inte säkert att du får tillbaka hela det investerade kapitalet. Ladda ned faktablad och informationsbroschyr under Rapporter och dokument.
Nyligen höll Stefan Ericson, ränteförvaltningsansvarig på Spiltan Fonder, en presentation om Spiltan Högräntefond.
Ingen handel i Spiltan Globalfond Investmentbolag och Spiltan Realinvest Global på grund av den amerikanska helgdagen Juneteenth Holiday.
Fyll i formuläret nedan eller ring oss gärna om du har några frågor: