Ingen handel i Globalfond Investmentbolag 19 juni
Ingen handel i Spiltan Globalfond Investmentbolag på grund av den amerikanska helgdagen Juneteenth Holiday.
Lär dig mer om obligationer i vår Fondskola med räntefokus.
Vad är en obligation, vilka typer av obligationer finns det och hur skiljer de sig åt? Detta avsnitt av vår Fondskola har räntefokus och vi går igenom bland annat dessa frågor. På bara ett par minuter får du grundläggande kunskaper på ett enkelt och pedagogiskt sätt.
Riskinformation: Historisk avkastning är ingen garanti för framtida avkastning. Pengar som placeras i fonder kan både öka och minska i värde och det är inte säkert att du får tillbaka hela det investerade kapitalet. Ladda ned faktablad och informationsbroschyr under Rapporter och dokument.
Ingen handel i Spiltan Globalfond Investmentbolag på grund av den amerikanska helgdagen Juneteenth Holiday.
Jörgen Wärmlöv och Samuel Gustafsson från Spiltan Fonder gästade nyligen Direkt med Förvaltarna för att prata europeiska investmentbolag.
Fyll i formuläret nedan eller ring oss gärna om du har några frågor: