Ingen handel i globalfonder 1 september på grund av helgdag
Ingen handel i Spiltan Globalfond Investmentbolag och Spiltan Realinvest Global på grund av den amerikanska helgdagen Labor Day.
Onsdagen 21 september kommer Linus Owemyhr från Spiltan Fonder hålla föredrag på Aktiespararnas Stora Fondkvällen.
Det är Aktiespararna Uppsala som arrangerar kvällen och det är gratis intäde, men kräver att man anmäler sig på förhand.
Datum: Onsdag 21 september
Tid: 17.00-21.00 (dörrarna öppnar 16.30)
Plats: Ekonomikum, hörsal 4, Kyrkogårdsgatan 10, Uppsala
Pris: Kostnadsfritt
Mer info samt anmälan: Information och anmälan
Riskinformation: Historisk avkastning är ingen garanti för framtida avkastning. Pengar som placeras i fonder kan både öka och minska i värde och det är inte säkert att du får tillbaka hela det investerade kapitalet. Ladda ned faktablad och informationsbroschyr under Rapporter och dokument.
Ingen handel i Spiltan Globalfond Investmentbolag och Spiltan Realinvest Global på grund av den amerikanska helgdagen Labor Day.
En räntefond med potential att ge högre avkastning än korta räntefonder och räntefonder som investerar i statsobligationer.
Fyll i formuläret nedan eller ring oss gärna om du har några frågor: