Nordnets Sparpodden gästas av Jörgen Wärmlöv
Jörgen Wärmlöv gästar Nordnets Sparpodden för ett djupgående samtal om några av Europas mest intressanta investmentbolag.
Året har börjat bra för Spiltans fonder och det är dessutom allt fler fondsparare som upptäcker Spiltan Fonder. Oavsett om det är för att vi alla delar värderingsgrund - där sunt förnuft är en ledstjärna - eller om det främst är för att vi över tiden lyckas leverera bra avkastning, lovar vi att vi även fortsatt skall göra vårt allra bästa för att motsvara såväl gamla som nya sparares förtroende.
Läs VDs kvartalsbrev samt information om de olika fonderna i kvartalsrapporterna nedan.
Riskinformation: Historisk avkastning är ingen garanti för framtida avkastning. Pengar som placeras i fonder kan både öka och minska i värde och det är inte säkert att du får tillbaka hela det investerade kapitalet. Ladda ned faktablad och informationsbroschyr under Rapporter och dokument.
Jörgen Wärmlöv gästar Nordnets Sparpodden för ett djupgående samtal om några av Europas mest intressanta investmentbolag.
Jörgen Wärmlöv gästade nyligen Avanzapodden för att prata om den nya fonden Spiltan Europafond Investmentbolag.
Fyll i formuläret nedan eller ring oss gärna om du har några frågor: