Pär Andersson gästar Investera Mera
Pär Andersson, fondförvaltare på Spiltan Fonder, gästade nyligen Investera Mera för att prata om Spiltan Småbolagsfond.
Avanzas nättidning Placera har skrivit en analys på Spiltan Aktiefond Småland och ger fonden en köprekommendation.
Avanzas nättidning Placera har skrivit en analys på Spiltan Aktiefond Småland och ger fonden en köprekommendation. Placera lyfter fram att fonden har både den högsta avkastningen i kategorin de senaste åren samt den högsta riskjusterade avkastningen.
Riskinformation: Historisk avkastning är ingen garanti för framtida avkastning. Pengar som placeras i fonder kan både öka och minska i värde och det är inte säkert att du får tillbaka hela det investerade kapitalet. Ladda ned faktablad och informationsbroschyr under Rapporter och dokument.
Pär Andersson, fondförvaltare på Spiltan Fonder, gästade nyligen Investera Mera för att prata om Spiltan Småbolagsfond.
Jörgen Wärmlöv, fondförvaltare på Spiltan Fonder, gästade nyligen Uppesittarkväll för att prata om Spiltan Globalfond Investmentbolag.
Fyll i formuläret nedan eller ring oss gärna om du har några frågor: