Ingen handel i globalfonder 1 september på grund av helgdag
Ingen handel i Spiltan Globalfond Investmentbolag och Spiltan Realinvest Global på grund av den amerikanska helgdagen Labor Day.
Lär dig mer om aktiv och passiv förvaltning i vår Fondskola.
Vad innebär aktiv respektive passiv förvaltning av fonder? I detta avsnitt av vår Fondskola går vi igenom detta och skillnaderna mellan de två förvaltningsformerna. På bara ett par minuter får du grundläggande kunskaper på ett enkelt och pedagogiskt sätt.
Riskinformation: Historisk avkastning är ingen garanti för framtida avkastning. Pengar som placeras i fonder kan både öka och minska i värde och det är inte säkert att du får tillbaka hela det investerade kapitalet. Ladda ned faktablad och informationsbroschyr under Rapporter och dokument.
Ingen handel i Spiltan Globalfond Investmentbolag och Spiltan Realinvest Global på grund av den amerikanska helgdagen Labor Day.
En räntefond med potential att ge högre avkastning än korta räntefonder och räntefonder som investerar i statsobligationer.
Fyll i formuläret nedan eller ring oss gärna om du har några frågor: