Lär dig mer om Spiltan Högräntefond
Nyligen höll Stefan Ericson, ränteförvaltningsansvarig på Spiltan Fonder, en presentation om Spiltan Högräntefond.
Under tisdagskvällen besökte Pär Andersson och Linus Owemyhr Avanzas Fondkväll på Clarion Hotell i Stockholm. Pär Andersson deltog i en börspanel och Linus Owemyhr berättade om hur Spiltan Fonder skapar avkastning i sina räntefonder trots ett läge med negativa styrräntor.
Riskinformation: Historisk avkastning är ingen garanti för framtida avkastning. Pengar som placeras i fonder kan både öka och minska i värde och det är inte säkert att du får tillbaka hela det investerade kapitalet. Ladda ned faktablad och informationsbroschyr under Rapporter och dokument.
Nyligen höll Stefan Ericson, ränteförvaltningsansvarig på Spiltan Fonder, en presentation om Spiltan Högräntefond.
Ingen handel i Spiltan Globalfond Investmentbolag och Spiltan Realinvest Global på grund av den amerikanska helgdagen Juneteenth Holiday.
Fyll i formuläret nedan eller ring oss gärna om du har några frågor: