Läs vår halvårsrapport för 2025
Nu finns vår halvårsrapport för 2025 publicerad.
Nu placerar svenskarna i fonder igen enligt pressmeddelanden som skickades ut av Avanza och Nordnet, skriver man på Di.se. Vad som är ännu mer trevligt för Spiltan är att båda nätaktörerna nämner Spiltan Räntefond Sverige som en av de mest köpta fonderna på marknaden. Vi på Spiltan är både stolta och nöjda.
Spiltan Räntefond Sverige finns även med bland de fonder som Avanza rekommenderar i sin Novemberanalys av köpvärda fonder.
Riskinformation: Historisk avkastning är ingen garanti för framtida avkastning. Pengar som placeras i fonder kan både öka och minska i värde och det är inte säkert att du får tillbaka hela det investerade kapitalet. Ladda ned faktablad och informationsbroschyr under Rapporter och dokument.
Nu finns vår halvårsrapport för 2025 publicerad.
Läs om utvecklingen i våra fonder under juni månad i respektive fonds månadsrapport.
Fyll i formuläret nedan eller ring oss gärna om du har några frågor: