Spiltan Fonder gästade Investera Mera
Stefan Ericson, ränteförvaltningsansvarig på Spiltan Fonder, gästade nyligen Investera Mera.
I den senaste ITP-upphandlingen – tjänstepensionen för kollektivanslutna privata tjänstemän- och kvinnor – var Swedbank en av fem fondförsäkringsbolag som vann upphandlingen för perioden 1 juli 2013 till 30 september 2018.
I Swedbanks ITP-erbjudande, som fick högst betyg av valcentralen Collectum, finns Spiltan Aktiefond Stabil och Spiltan Räntefond Sverige tillgängliga. Om man är kollektivansluten tjänsteman- eller kvinna så kan man numera välja två av våra fonder genom att välja Swedbanks fondförsäkring.
Läs PRESSMEDDELANDE nedan.
Riskinformation: Historisk avkastning är ingen garanti för framtida avkastning. Pengar som placeras i fonder kan både öka och minska i värde och det är inte säkert att du får tillbaka hela det investerade kapitalet. Ladda ned faktablad och informationsbroschyr under Rapporter och dokument.
Stefan Ericson, ränteförvaltningsansvarig på Spiltan Fonder, gästade nyligen Investera Mera.
Spiltan Fonder blir ny huvudfinansiär och samarbetspartner till det ideella utbildningsinitiativet Ung Privatekonomi.
Fyll i formuläret nedan eller ring oss gärna om du har några frågor: