Lär dig mer om Spiltan Högräntefond
Nyligen höll Stefan Ericson, ränteförvaltningsansvarig på Spiltan Fonder, en presentation om Spiltan Högräntefond.
Nättidningen Placera skriver om första halvårets bästa Sverigefonder och uppmärksammar Spiltan Aktiefond Småland som var den bästa Sverigefonden under årets första sex månader.
I en artikel på Placera skriver Pär Ståhl om de Sverigefonder som gick bäst under årets första halvår. Listan toppas av Spiltan Aktiefond Småland och Spiltan Aktiefond Sverige var den femte bästa Sverigefonden under första halvåret. Läs artikeln genom att trycka på den här länken
Riskinformation: Historisk avkastning är ingen garanti för framtida avkastning. Pengar som placeras i fonder kan både öka och minska i värde och det är inte säkert att du får tillbaka hela det investerade kapitalet. Ladda ned faktablad och informationsbroschyr under Rapporter och dokument.
Nyligen höll Stefan Ericson, ränteförvaltningsansvarig på Spiltan Fonder, en presentation om Spiltan Högräntefond.
Ingen handel i Spiltan Globalfond Investmentbolag och Spiltan Realinvest Global på grund av den amerikanska helgdagen Juneteenth Holiday.
Fyll i formuläret nedan eller ring oss gärna om du har några frågor: